Canlar Mekatronik

Canlar Mekatronik

Canlar Mekatronik

Lütfen şirketiniz ve faaliyetleri hakkında kısa bir açıklama yapınız.

1997 yılından beri Canlar Makine olarak. Yürüttüğümüz tekstil makinaları üretimimizi 2004 yılından beri Canlar Mekatronik San. Ve Tic. AŞ. İsmiyle sürdürmekteyiz. Kumaş boyama ve finisaj makinaları başlığı altında Tekstil işletmeleri için makine imalatlarımıza devam etmekteyiz. 2018 den beride İtalyan boya makinası imalatçısı Brazzoli nin de tüm haklarının satın almış bulunmaktayız.

Sektörel zorluklarınız nelerdir?

Her sektörde olduğu gibi Tekstil makinaları sektöründe de daha az enerji tüketimi ve atıkla en çok işi elde etmenin gayreti içerisindeyiz. Bu hedef çerçevesinde sürekli ürünlerimiz iyileştirmekte veya yeni tasarımlar oluşturmaktayız.

Güçlü yanlarınız nelerdir?

Tekstil sektöründe uzun yıllar tecrübeye sahip müşterisine yol gösteren çözümler ve alternatifler sunabilen kadrolara sahip olmak güçlü yanlarımızdır.

Sizi rakiplerinizden ayıran en önemli özellik nedir?

Müşterilerimizi iyi analiz edip onların ihtiyaçlarını doğru belirlemek ve onlara has çözümler üretebilmek.

Şirket hedefleriniz nelerdir?

Firmamızın hedefleri Sektöründe dünyada yer alan ilk üç firma arasında yer alabilmektir. Türkiye de Uzak doğu da  ya da Güney Amerika nerede olursa olsun bir tekstil işletmesi firmasına yatırım yapmak istiyorsa Canlar Mekatronik aklına gelmelidir.

Firmanızda SOLIDWORKS ürünlerini tercih etmenizin sebepleri nelerdir?

Sürekli Tasarım Çalışmaları yürüten bir firmayız ve 3D modelleme bizim için olmazsa olmazımızdır. Solid works bizce Türkiyede KOBİ ve üstü şirketlerde en çok genele yayılan programdır. Gerek yetişmiş insan gücüne ulaşmakta sunduğu kolaylıklar gerekse farklı sektördeki yazılım firmalarıyla olan iş birlikteliğinden dolayı SW ü tercih ettik.

SOLIDWORKS PDM çözümünü niçin seçtiniz/uygulamaya aldınız? Nasıl bir katkısı oldu?

Çok fazla bilgi üretmek beraberinde bilgiyi kontrol etmek ve yönetmek ihtiyacını da getirmekte.

– Farklı lokayondaki çok sayıda tasarımcının ortak bir havuzda çalışması,

– İstenilen data ya Ar-ge , Planlama yada başka bir departmanda atadığınız yetkiler çerçevesinde insanların hızlıca ulaşması,

– Erp sistemleri ile entegre bir şekilde çalışabilmek.

–   Bilginin, yani emeğinizin güvenliği,

Bu  konularda sağladığı faydalardan dolayı PDM konusunu önemsemekteyiz.

SOLIDWORKS COMPOSER ürününü kullanarak hangi avantajları elde ettiniz? (Öncesinde nasıldı – şimdi nasıl?)

Bir söz vardır. Eğer basitçe izah edemiyorsan yeterince iyi anlayamamışsındır diye. İşte composer bu basit ve sade anlatımı sunmaktadır.

Gerek kataloglarda gerekse montaj operasyonlarında eskiden çok daha karmaşık görünen işleri composer ile basit ve sade bir şekilde herkesin anlayabileceği bir hale getirdik.

SOLIDWORKS FLOW SIMULATION ürününü kullanarak hangi avantajları elde ettiniz? (Öncesi ve sonrası)

 Flow simülasyon ile ürünlerimizi incelediğimizde daha önce inemediğimiz ayrıntıları yakalama fırsatına eriştik ve ürünlerimizin optimizasyonu konusunda bize yol gösterici oldu.

Çalışanlarınız SOLIDWORKS ürünleri ile yaşadıkları deneyim hakkında ne söylüyor? (Zamandan tasarruf, doğruluğu geliştirme, süreçleri hızlandırma konusunda yardımcı oldu mu?)

Ön mühendislik incelemeleri ile bir defada doğru üretim, zaman tasarrufu ve süreçlerin hızlandırmasında etkili oldu.

Yenasoft’tan nasıl haberiniz oldu?

Açıkçası Yenasoft kendinden bizi haberdar etti. Beraber iş yapsak ta yapmasak ta her zaman bizimle temas halinde yer aldılar.

Neden Yenasoft’u tercih ettiniz? Yenasoft’tan memnun kaldınız mı?

Bizlerle olan iletişimlerini hiçbir zaman aksatmamaları ve daima yanımızda olmaları. Ayrıca eğitim konusundaki sürekli desteklerinden dolayı yenasoftu tercih ettik ve memnunuz.

Yenasoft’un iş süreçlerinize katkısını anlatır mısınız?

Katkısı Verimliliktir. Verimlilik ihtiyacından dolayı iş süreçleri her geçen gün dijitalleşiyor. Ve makine imalatçısı olarak bizim her bir iş sürecimizin dijital karşılığı yena soft ta ya mevcut yada bize özel kişiselleştirilebilir.

Yenasoft ekibiyle kolay ve hızlı bir şekilde iletişim kurabiliyor musunuz?

Tasarım merkezi  Çalışanlarımız en az 1 Yenasoft çalışanını ismen ve sima olarak tanır. Bir telefon kadarda yakınız.

Yenasoft’u hangi özellikleri ile başkalarına tavsiye edersiniz? Tavsiye etme sebepleri?

Müşteri ile iletişimleri ve hızlı aksiyon almalar

Yenasoft’u tek kelime ile anlatabilir misiniz?

Ortak

Yenasoft şunu yapsa daha iyi olur diyeceğiniz bir şey var mı?

Nitelikli eleman sıkıntısı Sanayicilerin ortak derdi Daha çok üniversite, daha çok meslek lisesi ve MYO okulu ile iletişime geçip öğrencilere yerinde eğitimler sunmalarını isteriz.