tornalama

Tornalama

Esprit, 2 Eksen’den 22 Eksen’e kadar kompleks CNC torna tezgahlarını programlayabilen; C-Y Eksen işlemlerini taret, alt taret, ayna ve karşı ayna ile tam senkronize yapabilen gelişmiş bir CAM programıdır. Makine konfigürasyonunu, birebir simülasyon ve G kod oluşturmak için kolayca hazırlamanıza yardımcı olur.

 

Kolay kullanıma sahip ve Türkçe menülere sahip olan Esprit ile profil, alın, iç-dış, tornalama ve delik çevrimleri gibi evrensel tüm işlemelerin yanında stok tanıyarak kaba boşaltma, yarı kaba; tüm taret’ leri kullanarak balanslı kaba boşaltma ve sabit taret, gang veya kayarlar için ileri ve özel takımlandırma yapabilir. Makinenin tüm parçalarını; taret, takım istasyonlarının sayısı ve konfigürasyonu, hangi iş milinin hangi taret ile kullanılacağı gibi bilgileri kontrol ederek yönetir.

 

Esprit, ileri kanal tornalama (grooving) yöntemleri için 7 değişik çevrim sunduğu gibi bu çevrimlere değişken takım hareketlerini kontrol edebilir(tekli-çoklu dalma, gagalama, zikzak, ve kontur temizleme…)

 

Otomatik derinlik ve diş algılama seçenekleriyle tüm delik açma ve diş işlemlerini kolayca yapmanızı sağlar.

 

Tüm tornalama işlemlerinin yanı sıra Y Eksen için tüm frezeleme fonksiyonlarını kullanır.

 

 

 

Operasyon ve zaman yöneticisi ile karmaşık eksenleri optimum seviyede programlar. Gerçek katı simülasyon ile çarpma, dalma kontrolü yapar ve sertifikalı hazır post kütüphanesini kullanıma sunar.