CNC Kontrollü 2 Eksenli Torna Tezgah Tasarım Yarışması Başlıyor!

CNC Kontrollü 2 Eksenli Torna Tezgah Tasarım Yarışması Başlıyor!

Altin-Pergel-1280x450

CNC Kontrollü 2 Eksenli Torna Tezgah Tasarım Yarışması Başlıyor!

Takım Tezgahları Sanayici ve İş adamları Derneği (TİAD) ve Tezmaksan Eğitim Üssü Derneği’nin ortak çalışması olarak düzenlenen “MAKTEK 1. Altın Pergel Ulusal CNC Takım Tezgâhı Tasarım Yarışması” başlıyor.
Bu yarışma ile ;

AMAÇ

· Geleceğin yeteneklerini seçmek, tespit etmek ve sanayinin gelişimi için Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına kazandırmak,
· Yetenekli gençlerin çalışmalarını sergilemelerine ve imalatın gelişmişliğini ve dinamizmini anlamalarına yardımcı olmak,
· Öğrencilerin yerel mühendislik ve teknoloji geliştirme firmaları ile bağlantı kurmalarını sağlamak,
· Sivil Toplum Kuruluşu – Okul – Sanayi işbirliğini ve bağlantısını güçlendirmek,
· Makina imalatı ve yenilikçi teknoloji adımlarının atılmasına öncülük etmek,
· Takım tezgahları sektöründe yenilikçi ürünlerin geliştirilmesini desteklemek,
· Türkiye’de ürün geliştirme, Ar-Ge ve inovasyon kültürünü yaygınlaştırmak ve özendirmek,
· Günümüzün gerçeği ve yükselen trendi olan Endüstri 4.0 uygulamaları açısından, gelişmiş ülkeleri yakalamak için katma değeri yüksek, özgün ürün tasarımı ve sonraki aşamalarında üretimine öncülük etmek,
· Türkiye’nin ithalata bağımlı olduğu yüksek teknolojili takım tezgahlarının ve ihtiyaç duyulan ekipmanlarının ülkemizde üretilmesi için tasarım altyapısı sağlamak,

NEDEN KATILMALISINIZ?

Gerçekleştireceğiniz çalışma ile hem ülkemize hem okulunuza hem de kendinize katma değer sağlamış olacaksınız. Birinci olan grup, tasarımını gerçekleştirdiği CNC torna tezgahının üretilmesinin ve ileride tüm meslek liselerinde görebilme ihtimalinin gururunu yaşayacak. Bunun haricinde, tasarımınızın dereceye girmesi halinde çeşitli ödüller kazanacaksınız.

ÖDÜLLER


  • Renishaw Özel Ödülü
  • Birincilik ödülünü kazanan grubun okuluna "RENISHAW ÖZEL ÖDÜLÜ" verilecektir. Ödül okula direkt olarak RENISHAW tarafından bağışlanacak olup, toplam bedel 20.000 TL’dir.

  • Tiad Özel Ödülü
  • İkincilik ödülünü kazanan grubun okuluna "TİAD ÖZEL ÖDÜLÜ" verilecektir. Ödül okula direkt olarak TİAD tarafından bağışlanacak olup, toplam bedel 15.000 TL’dir.

  • Tezmaksan Akademi Özel Ödülü
  • Üçüncülük ödülünü kazanan grubun okuluna "TEZMAKSAN AKADEMİ ÖZEL ÖDÜLÜ" verilecektir. Ödül okula direkt olarak TEZMAKSAN AKADEMİ tarafından bağışlanacak olup, toplam bedel 10.000 TL’dir.

  • Bahçeşehir Üniversitesi Özel Burs Ödülü
  • Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) BURS Ödülü “ApplyBAU” kapsamında olup, ilk 3'e kalan yarışma grupları arasından 1 (bir) öğrenciye verilecektir. Burs şartları ödül alan öğrenciye ayrıca bildirilecektir.