tel-erezyon

Tel Erezyon

Pazarın lideri olan Esprit, 30 yılı aşkın EDM tecrübesine sahiptir. Tel Erezyon, katı ve yüzey modelleri otomatik tanıyarak 2 eksen, açılı kesim ve 4 eksen kesimleri yapabilir. Tel Erezyon, üretici firmalardan sertifikalı post-processor ve teknoloji parametreleri kütüphanesi ile performansı maksimuma çıkartır.

 

Döner tabla ve delik delme kafalarını kontrol edebilme, 5 eksen işleme ve sınırsız XY-UV profilleri arasında eşleme yapabilme, 3D düzlemsel olmayan profiller arasında ve düzlemsel olmayan fikstürler arasında kesim yapabilme Esprit’ in farklı özelliklerinden birkaçıdır.

 

Türkiye’de pazar lideri olan Esprit; Agie, Makino, Mitsubishi, Ona ve Sodick EDM tezgahları ile birlikte satılmaktadır.
TURN & BURN Tel Erezyon teknolojisinde son yıllardaki en önemli geliştirmelerden biri döner tablanın bu tezgahlara monte edilmesidir. Bu döner tablalar, tel erezyon tezgahınızda devamlı, değişebilen yüksek hızlarda döndürülebilir ve sabitlenebilir (indexing) şekilde programlanıp kontrol edilebilir.

 

Mitsubishi
Makine modeli seçilip işlenecek yüzey kalitesi belirlenir. Devamında Esprit, makinanızın orijinal enerji parametrelerini otomatik olarak kullanarak kaç kesim yapılacağını belirler. İlerleme ve ofset değerleriyle takım yolunu ve G kodunu otomatik olarak üretir.

Makino
Makine,  özel kesme parametrelerini barındırmasının yanında, kendinize ait kesme parametresini oluşturmanıza imkan sağlar.

 

 

Ona
Esprit, Ona makinaları için tüm jeneratör parametrelerinin yanında off time, voltaj ve servo gibi değerleri kontrol etmenizi sağlar. Kesme işlemlerini düz, açılı ve kopartma olarak 3 alana ayırır. Bunların her biri için de finish kesimi yapabilme imkanı sunar.
Sodick
Sodick, kullanıcıları için her kombinasyonda kullanılabilir ve tanımlanabilir kesme sistemi sunar. Ayrıca makine değeri, jeneratör değeri, z eksen, tank kontrolü gibi makine parametrelerinin yanında kaba ve çoklu finish işleme çözümü de sunar.
GF Agie Charmilles
Esprit tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek her çeşit Agie Charmilles makinalarına kesme parametrelerini destekler. İçinde barındırdığı tüm kesme stratejilerini kullanıcının isteğine göre kolaylıkla uygulayabilir.