22Kas 2016

SOLIDWORKS’ te Kullanım Kolaylığı Sağlayan Yenasoft Araçları ile Tanışın!

araclar

 

 

YENASOFT YAZILIM, SOLIDWORKS’ E EK ÇÖZÜM PROGRAMLARI SMC, BOM, BOX VE NEST’İ PİYASAYA SUNDU

 

Yenasoft Yazılım, SOLIDWORKS kullanıcılarına kullanım kolaylığı ve zaman kazanımı sağlayan kendi yazılım çözümlerini piyasaya çıkardı. Ayrıntılı bir çalışma sonucunda Yenasoft ’un uzman mühendislerince hazırlanan yazılımlar meraklılarıyla buluşmaya başladı.

 

1996 yılından bu yana 20 yıllık tecrübesi ile müşterilerinin ve kullanıcılarının ne istediğini anlayan Yenasoft mühendisleri, SOLIDWORKS için de kullanışlı çözümler üretti. Yenasoft, 2016’dan itibaren tanıtımlara başlayarak ürünleri sahipleriyle buluşturuyor.

 

YENASOFT SMC ile Sac Levhaların DXF/DWG Çevirim İşlemlerini Dakikalar İçinde Yapabilirsiniz

YENASOFT SMC (Sheet Metal Converter), SOLIDWOKS ile tasarladığınız sac levha parçaların açınımlarını hızlı bir şekilde imalat için gerekli olan dxf / dwg formatına çevirmenize olanak sağlar. Sac Levha dosyalarınızın açınımlarını dxf / dwg formatına çevirirken büküm çizgileri, büküm notları, delik merkez işaretleri vb. birçok unsurun çizimlere eklenmesini sağlayabilir; ihtiyacınız doğrultusunda çıkış dosya isimlerine malzeme, kalınlık, büküm sayısı vb. bilgileri ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte dxf / dwg dosyalarını sac kalınlıklarına ve malzemesine göre klasörleyebilir ve çevrilecek sac levhaların özelliklerini (model resmi, uzunluk, genişlik, kalınlık, malzeme, ağırlık, yüzey alanı vb.) gösteren excel raporları oluşturabilirsiniz. Böylece saatlerce veya günlerce zaman harcayarak yaptığınız dxf/dwg çevirme ve sac levha malzeme listesi çıkarma işlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirerek üretkenliğinizi artırabilirsiniz.

 

YENASOFT BOM ile Montajlarınızın Malzeme Listelerini ve Özel Özelliklerini Kolaylıkla Yönetebilirsiniz

YENASOFT BOM ile SOLIDWORKS ortamında oluşturduğunuz montajların malzeme listelerini ve özel özelliklerini yönetebilir, otomatik olarak detaylı excel ve word raporları oluşturabilirsiniz. YENASOFT BOM araçlarını kullanarak yeni özel özellikler ekleyebilir ve bu özel özelliklere ait bilgileri tablo üzerinden hızlı bir şekilde doldurarak tüm bileşenlerin dosya özelliklerine yazabilirsiniz. Toplu bir şekilde bileşenlerin üzerindeki özel özellik adlarını değiştirebilir veya istemediğiniz özel özellikleri silebilirsiniz. Saatlerce veya günlerce zaman harcayarak oluşturduğunuz excel tabanlı malzeme listelerini veya word tabanlı ürün kitapçıklarını parçaların 3D model resimleri ve özel özellik bilgileri ile birlikte otomatik olarak oluşturabilirsiniz. Böylece manuel yöntemlerle excel / word raporları oluştururken harcadığınız zamanı ortadan kaldırarak süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz.

 

YENASOFT BOX ile Oyalayıcı Rutin İşlemleri Otomatikleştirebilirsiniz

YENASOFT BOX’ın sunduğu araçlar ile SOLIDWORKS ortamında gerçekleştirdiğiniz rutin işlemleri otomatikleştirerek el oyalayıcı ve ciddi zaman kaybına sebep olan iş yükünüzü ortadan kaldırabilirsiniz. Parça ve montajlarınızın sınır kutu ölçülerini otomatik olarak özel özelliklere yazdırabilir, parçalarınızdaki konfigürasyonları ayrı parçalar olarak dışarı aktarabilir, montajlarınızdaki parçalara toplu bir şekilde malzeme atayabilir veya silebilirsiniz. Toplu bir şekilde teknik resim antetlerini değiştirebilir, teknik resimleri pdf/dxf’e çevirebilir, parça ve montaj dosyalarını farklı formatlarda  (parasolid, igs, step, 3d pdf, jpeg vb.) kaydedebilir veya farklı formatlardaki dosyaları (parasolid, acis, step, igs) SOLIDWORKS dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

 

YENASOFT NEST ile Sac Levha Yerleşimlerinizi Otomatikleştirip Verimli Hale Getirebilirsiniz

YENASOFT NEST, SOLIDWOKS ile tasarladığınız sac levha parçaların açınımlarını şekil, boyut ve adetlerine göre en uygun sac plakaya otomatik olarak yerleştirmenize olanak sağlayan bir nesting-optimizasyon çözümüdür. YENASOFT NEST, sac plaka üzerindeki boşlukları tespit ederek uygun parçalarla doldurur ve en verimli yerleşim çözümünü elde etmenize olanak sağlar. Farklı malzeme ve kalınlıklara sahip sac levhaları otomatik olarak sınıflandırarak uygun plakalara en verimli şekilde yerleştirir. Ayrıca manuel yerleştirme yöntemleri ile interaktif olarak parçaları konumlandırabilirsiniz. Plakalar üzerinde optimum parça yerleşimini gerçekleştirdikten sonra lazer, plazma vb. tezgahlar da kullanmak üzere çalışmanızı dxf formatında dışarı aktarabilirsiniz. Güçlü raporlama aracı ile kullanılan plaka, yerleşimi yapılmış parçaların ölçüleri ve ağırlık bilgilerini raporlayabilirsiniz.

 

Bizimle İletişime Geçin: pazarlama@yenasoft.com