14Mar 2017

SOLIDWORKS 3D Yazıcı için Sindoh İle İşbirliği Yapıyor

3D-Yazici-Sindoh

Günümüzde endüstri alanlarındaki pek çok üretici aktif olarak 3D baskıyı kullanmaya başladı. Bu gelişimin imalat sanayi üzerindeki etkisini düşününce, elde edilen sonuçlarda gelişmeye ve büyümeye hazır bulunmaktadır.

Protatiplemenin önem kazandığı günümüz teknolojisinde, SOLIDWORKS ile tasarlanmış bir parçayı nasıl 3D baskı haline getirebilirsiniz?

Modelleri dışa aktarmak, içe aktarmak veya yeniden yönlendirmek zorunda kalmamak için doğrudan SOLIDWORKS içinde baskı yapabilmek güzel olmaz mı? Sindoh 3DWox Yazıcı’nın SOLIDWORKS ile uyumu tam olarak bu istediğimiz sağlamaktadır.

Sindoh, 1960 yılında Kore’de fotokopi makineleri ve faks makinelerini geliştiren ilk firmadır. Bu alanda 2D yazıcı alanında da büyük üretim kapasitesine sahip ilk şirket olmuştur.

Ülkenin en büyüklerinden olan Sindoh, 1996 yılında Kore’de SOLIDWORKS müşterisi olan ilk şirkettir.

Sindoh Ltd tarafından geliştirilen, SOLIDWORKS ve 3D yazıcılardaki entegrasyonla baskılarınız en kolay halini alır.solidworks

Yukarıdaki resim, SOLIDWORKS’ te tasarlanan ilk 3DWox ürünüdür.

Sindoh’ un Farkı Nedir?

Diğer imalat şirketlerinin aksine Sindoh 2D yazıcı ile biriken deneyimlerini 3B yazıcılara da uyguluyor. 56 yıllık uzmanlığı ve büyük üretim kapasitelerinden yararlanan Sindoh; tutarlı olan kaliteyi yakalarken aynı zamanda da kullanıcı deneyimlerini teknolojinin ötesinde geliştirip, kullanıcı için ekonomik bir fiyat belirlemektedir.

Kendini 2D alanında kanıtlamış olan Sindoh, 3D yazıcılarda da tüm ince ayarlamaları yeniden kullanıyor. Ayrıca Sindoh mühendislik ve imalat ekipleri kendi prototipleri için kendi yazıcılarını kullandıklarından ürünün gelişimi ve kalitesinin de ilerleyişi devam ediyor.

Sindoh şimdi bir adım daha atarak SOLIDWORKS partneri oldu ve SOLIDWORKS’ e tam bir entegrasyon geliştirdi. Sindoh 3D Yazıcı özelliklerini incelemek için tıklayınız.

Aşağıdaki resimde SOLIDWORKS’ ün içinde Sindoh 3D yazıcı için özel bir komut çubuğu görebilirsiniz.

solidworks1

Tıpkı 2D yazıcılarda olduğu gibi 3D baskılarınız için de yerel veya ağ yazıcısı ekleyebilirsiniz. Baskı kalitesini ayarlayabilir, modeli dilimleyebilir, otomatik olarak destek yapıları ekleyebilirisiniz. Baskıya gönderdiğiniz tasarım için ihtiyaç duyulan tahmini süre ve filament miktarını (gramaj olarak) bulabilirsiniz. Ve sağ taraftaki Görev panelinde, baskı ilerlemesini de izleyebilirsiniz. Ayrıca bir diğer artı özelliği de bu görevde cep telefonu kameranızdan da izleme yapabilirsiniz.

solidworks2

Yazının orjinali için: http://blogs.solidworks.com/solidworksblog/2016/02/new-partner-integration-makes-customized-3d-printing-inside-solidworks-easy.html