simulasyon

SİMÜLASYON

Ek Bir CNC Simülasyon Yazılımına İhtiyacınız YOK!

 

Esprit, gelişmiş CNC simülasyon yazılımı üreticisi Alman BINARYSPACES firmasını 2008 yılında satın alarak bünyesine kattı. DMG, MAZAK ve MORI SEIKI gibi birçok takım tezgah üreticileri OEM olarak, Binaryspaces simülasyon yazılımını kendi tezgahlarının kontrolüne gömerek kullanmaktadırlar. Esprit, kendi arayüz ve motoruna %100 Binaryspaces simülasyonunu ekleyerek, piyasadaki en profesyonel simülasyon modülüne sahip olmuştur. Esprit’ in bu özelliği sayesinde, hiçbir ek NC kod düzenleyici veya simülasyon yazılımına ihtiyaç duymadan, her tür tezgahı simüle ve optimize ederek kontrol edebilirsiniz.

 

Çok eksenli kompleks MillTurn, Kayar Otomat ve 5 Eksen Frezeler için ürettiğiniz takım yolunu; fikstür, takım, takım tutucu ve iş parçanızı, gerçek makine kinematik modeli üzerinden olası dalma, takım kırılması, hareketli eksenlerin çarpma veya limit aşımlarının kontrolü gibi tüm ihtimalleri, işlemeden önce görmenizi sağlar.

 

 

 

Bunun yanı sıra ölçü kontrolü, kesit alma, ürettiğiniz takım yolu ile elde edeceğiniz parça ile iş parçanızın modelini karşılaştırma gibi analiz araçlarına sahiptir. İşlemenin her anında olması gereken doğru devir ve ilerlemeleri optimize eder (reverse time), eksenlerin aynı noktayı keserken veya boştaki hareketlerini hızlandırarak, boş zamanları minimuma indirir.