24Oca 2017

Yeni Yılda 3D Pazarı İddialı Hedefler ile Büyüyor

hedefler_printing3dnews6

 

2016’da çizdiği başarılı tablodan sonra 2017’ye daha büyük hedeflerle giren Roboze; yenilikçi  teknolojisini profesyonel 3D çalışmalarıyla buluşturmayı planlıyor.

 

3D baskı teknolojisi için dönüm noktası niteliğinde olan ve birçok ilkin yaşandığı 2016 yılında sektöre giren Roboze yeni yılda kendine iddialı hedefler belirledi. Geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü Roboze One+400 ile 3D yazıcılarda bir ilk olan kemersiz hareket sistemini (beltless movement) tanıtan firmanın bu yıl global çalışmalarla pazardaki etkisini güçlendirmeyi amaçladığı dile getirildi.

 

İtalyan merkezli yazıcı üreticisi geçen yıl sadece teknolojik çalışmalarıyla değil stratejik işbirlikleriyle de adından sıkça söz ettirmişti. Kemersiz hareket sistemiyle daha esnek ve özgür tasarımlı baskıları mümkün kılan yazıcısı Roboze One+400 ile profesyonel 3D dünyasının ilgisini çeken firma bir yandan da genişleme çalışmalarını sürdürdü. Bu bağlamda yeni işbirlikleriyle EMEA (Avrupa-Orta Doğu-Asya) bölgesindeki etkisini arttıran firmanın bu çalışmalarının 2017’de de devam edeceği açıklandı. Baskıda etkili ve pürüzsüz sonuç veren 3D teknolojisiyle endüstriyel çalışmalar için talep gören Roboze geçen sene destek verdiği havacılık, motorsiklet tesisleri, araştırma laboratuvarları gibi dallarda etkili olmaya devam etmeyi planlıyor.

 

Geçtiğimiz sene kemersiz hareket teknolojisi birçok önemli çalışmada kullanılan Roboze, Formula One araçlarının üretiminden havacılık çalışmalarına kadar birçok önemli projede rol oynamıştır. Bu projelerle test edilerek kalitesi kanıtlanan One+400 yüksek baskı hassasiyeti ve yüksek performanslı hammaddelerle üretim yapma kapasitesiyle beğeni toplamıştı. 2017’de bu gibi çalışmaları arttırarak devam ettireceği öngörülen üretici global 3D pazarında yayılma çalışmalarına da ara vermeyecek. Geçtiğimiz sene 3D baskı çözümleri sağlayıcısı Lino S.A. ile ortaklık sağlayarak EMEA bölgesine adım atan Roboze’nin bu yılki hedefinin ise Amerika olduğu açıklandı. Bu bağlamda önümüzdeki zamanlarda Kuzey Amerika’da bir şube açacağı belirtilen firmanın Amerika pazarındaki ilerleyişi ve göreceği talep ise merakla bekleniyor.


One+400

2017’nin kendileri için çok önemli bir yıl olduğunun altını çizen Roboze CEO’su Alessio Lorusso bu yıl son kullanıcı ürünleri, metal yerine kullanılan endüstriyel parçalar gibi üretim çalışmalarında benzersiz teknolojilerini kanıtlamayı hedeflediklerine değindi. Bu dönemde AR-GE çalışmaları ve global pazarda etkin olmak için gerçekleştirilen işbirliklerinin önemli olduğunu belirten Lorusso şöyle devam etti; “Pazarın ihtiyaçlarını görüp ona uygun çözümler geliştirmek istiyoruz; özellikle gelişmiş katmanlı üretim çalışmalarında makul çözümler arayan profesyonellere ulaşacağız.”