profit-millin

PROFIT MILLING

Patentli olan bu teknolojimiz; 2, 3, 4 ve 5 eksen kaba ve kaba tekrar işlemelerde kullanılarak %75’ e kadar zaman kazandırır ve takım ömrünüzü de beş kat artırır. Giriş açısı, talaş yükü, yanal kesme açısı ve makine ivmelenmesini optimize ederek en iyi sonucu hesaplar.

 

Esprit Profit Milling’ in 6 Avantajı:

•    2, 3, 4 ve 5 eksen için kullanılabilir.
•    Hafif veya güçlü her çeşit CNC makineye göre uygulanabilir.
•    İşleme zamanını kısalttığından daha az enerji harcatır.
•    Programlama zamanını düşürür.
•    Takım ömrünü beş kat artırır.
•    İşleme zamanını %75 kısaltır.

 

Üreticilere Faydaları Nelerdir?

 

Üreticiler sürekli yoğun rekabet içerisinde kısa sürede ve düşük maliyetle kaliteli parçalar üretmek için yeni takımlar aramaktadırlar.

 

ProfitMilling döngüsünün faydaları, hafif ve orta ağırlıkta çalışan takım tezgahlarında bile makine işleme çevrim sürelerinin azalmasına, takım ömrünün uzamasına, programlama süresinin kısalmasına, enerji tüketiminin azalmasına ve belirgin verimlilik artışına sahip olmasıdır. Test sonuçları, ProfitMilling’in geleneksel konsantrik kaba işleme stratejisine kıyasla işleme süresini %75 oranında düşürdüğünü göstermiştir.

 

ProfitMilling nasıl çalışır?

 

ProfitMilling, takımın helis ağızını komple kullanmamızı ve kesme ilerlemesini arttırmanızı sağlayan, yüksek hızda kaba işleme döngüsüdür.

 

Sadece bir parametrenin kontrol edilmesi yerine, ProfitMilling birden fazla hayati kesme ve makine özelliklerine dikkat eder.

ProfitMilling takım yolu, takım açısının hesaplanmasında talaş yükü ve yanal kesici kuvveti yönetirken, giriş açısı ve stok kaldırma oranını belirli bir aralıkta tutar.

 

Ayrıca, takım yolu boyunca dinamik ilerleme hızı değişikliklerini de içerir ve belirli makine kapasiteleri için takım yolu optimizasyonundan yararlanır.

 

ProfitMilling Kullanarak Nasıl Program Yapılır?

 

Çelik, titanyum ve diğer sert metaller için 27-37 derece arasında bir radyal bağlantı kullanılır. Daha yumuşak malzemeler için 90 derecenin biraz altında radyal bir açı kullanılabilir. Çoğu parça takım çapının iki kat derinliğinde kesilebilir.

 

Mümkün olduğunca, takım helis sayısının yüksek olduğu takımlar kullanılmalıdır. Soğutma sıvısı, kesici kenar üzerindeki termal şokları artırabileceğinden genelde önerilmemektedir. ProfitMilling takım yolunda oluşan ısının atılması gerekir. Talaşı parça ve takımdan uzaklaştırmak için yüksek basınçlı hava yardım edebilir.

 

 

 

Makinenin önden okuma ayarları kontrol edilmelidir. Geometri “önden okuma” veya köşe kontrol ayarı işleme sürelerini olumsuz olarak etkileyebilir. İstenen ilerleme hızlarının elde edildiğinden emin olunmalıdır..