post_processor

Post Processor

Esprit, kompleks tezgah üretici firmaların (DMG, Mazak, Citizen, Emco gibi) mühendisleriyle beraber, imalat aşaması dahil ortak çalışarak makinenin kinematik  ve kontrol ünitesinin bilgilerine göre özel olarak NC kod üreticisi (post-processor) ve kinematik simülasyon için makine gerçek ekipmanını oluşturarak test eder ve sertifikalandırır.

Bu işbirliği ve sertifikasyon sayesinde, kompleks makinenizi bizim tarafımızdan çok kısa zamanda devreye alabilirsiniz.

Yenasoft ekibi, her tür post –processor ve macroyu yazabilecek bilgiye sahiptir.

 

Evrensel Post İşlemcisi

ESPRIT’ in evrensel post işlemcisi, makine yatırımınızı tam anlamıyla kullanmanız için ihtiyaç duyduğunuz yüksek kaliteli G-kodunu zahmetsizce oluşturur. ESPRIT sayesinde önceden tanımlanmış post işlemcilerin eksiksiz bir kütüphanesi ile kullanıma hazır kanıtlanmış operasyonlar elde edersiniz. Önde gelen birçok takım tezgahı markası için fabrika sertifikalı postlar mevcuttur ve ESPRIT’ in açık kod mimarisi, herhangi bir post-işlemciyi kişisel tercihlerinize ve atölye ihtiyaç gereksinimlerinize uyacak şekilde kolayca ayarlamanıza izin verir. ESPRIT’ in kusursuz G-kodu, parçaların işlenmesinde daha az zaman harcayacağınız anlamına gelir, böylece mümkün olan en düşük maliyetle maksimum makine kullanımı ve en iyi parça kalitesini elde edebilirsiniz.

 

Post Özellikleri

 

 

ESPRIT’ in post işlemcisi için ara yüz de bulunan seçenekler ile çıkan G-kodları, NC kod dosyası ismi, NC kod dosyasının konumu, uzantısı, gibi kısımlar kolayca ayarlanabilir. Bu ayarlar CNC tezgah modeli ve kontrol ünitesi için bize gerekli olan uzantı ve dosya konumlarının sürekli aynı şekilde gelmesi ya da daha hızlı ayar yapılması için kolaylık sağlar. Sertifikalı postlar için tezgah üreticisi firma ile birlikte oluşturulmuş kullanım PDF leri ile tezgah özelliklerinin neler olduğunu ve bu özelliklerin ESPRIT tarafından nasıl kullanılacağını kolaylıkla takip edebilir. Bu sayede tezgahların bilinmeyen yanları da keşfedilmiş olur. Post kullanım PDF leri sayesinde özelliklede karmaşık tezgahlarınız için gerekli kodlara ve ayarlara hızlıca ulaşıp seçim yapılabilir.