KBM-API

KnowledgeBase™

ESPRIT’ e Öğretin, Saniyede Sizin Gibi Yapsın!

KnowledgeBase, atölyenizin yıllardır öğrendiği ve biriktirdiği tüm stratejik işleme bilgisini, Esprit‘ e öğretebilir ve tek tuşla her tür parçaya otomatik olarak uygulatabilirsiniz.

Esprit sizin öğrettiğiniz gibi uygulama yapacağınız parça için atölyenizdeki en uygun takımları, kesme bilgilerini, makine parametrelerini ve işleme stratejilerini kullanarak maksimum verimlilikte ve otomatik olarak takım yolları oluşturur. Bu sayede imalat parçalarınıza inanılmaz hızda fiyat verebilir ve imalat için takım yolu oluşturabilirsiniz.

 

TOOL KIT

ESPRIT Tool Kit; kullanıcılara, makine üreticilerine ve yazılım geliştiricilerine Esprit’ in içinde çalışabilecek macro veya farklı hedef ve sektörlere yönelik yazılımlar yazmaya uygun bir arayüz sağlar. Bu arayüzde, Microsoft Component Object Model (COM) ve Microsoft Visual Basic kullanarak dilediğiniz her şeyi yazabilir veya bağlayabilirsiniz. Esprit içindeki tüm menü ve işlevsellikleri de istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

 

Stratejik Tecrübelerinizi Aktarın

KnowledgeBase, size maksimum verimlilik ve daha fazla rekabet üstünlüğü sağlamak için dükkanınızın en önemli stratejik tecrübelerini yıllar içinde geliştirdiği en iyi işleme uygulamalarını kullanmanıza olanak tanır. ESPRIT’ in KnowledgeBase ™, herhangi bir programlayıcıya veya operatöre, otomatik olarak en uygun işleme çevrimlerini, kesici takımları ve işleme parametrelerini seçerek belirli bir parçayı işlemek için en iyi yöntemi belirleyerek yaklaşım sunar. CNC programcılarınızı tekrarlayan parça programlamadan kurtarın, en iyi uygulamalarınızı daha da geliştirmek için stratejik süreç planlamasına odaklanmalarını sağlayın ve kuruluşunuzu tamamen yeni bir üretim işleme seviyesine taşıyın.

 

Programlamayı Akıcı Hale Getirin

ESPRIT KnowledgeBase ™ ile daha önce çalıştırmış olduğunuz programlarınızı hatırlamak için hafızanıza güvenme günleriniz geçmişte kaldı. KnowledgeBase ™  programında, süreçle ilgili bilgiler güvenli bir şekilde saklanır ve herhangi bir operatör veya programcı tarafından kolayca kullanılabilir. ESPRIT, atölyenizin en iyi uygulamalarının birikmiş “bilgilerini” ve CNC programlamayı otomatikleştirmek için tercih edilen yöntemleri kullanır. Parça programlamanızı ESPRIT  KnowledgeBase ™ ile hızlandırabilir ve benzeri görülmemiş derecede otomasyon, kalite ve tutarlılık elde edebilirsiniz.

 

Verimlilik Döngüsünü Kapatın

ESPRIT’ in KnowledgeBase ™ içine entegre edilmiş çok kullanıcılı SQL veritabanı, atölye çapında işleme deneyimlerini biriktirmek için merkezi bir depo sağlayarak CNC programcıları ile işyeri tabanı arasındaki döngüyü kapatır. Gerçek dünyadaki girdileri kullanarak en iyi uygulamalarınızı hassaslaştırmanızı ve şirketiniz genelinde kusursuz tutarlılık için bunları otomatik olarak uygulamanızı sağlar.

 

Rekabetçi Yanınızı Güçlendirin

Süreçleriniz her zaman KnowledgeBase ™ ile günceldir. Bir bölümü programlamak için KnowledgeBase ™ ‘de bir süreç kullanıldığında, süreç otomatik olarak alınır ve iyileştirilmiş yöntemleri yansıtacak şekilde güncellenir. KnowledgeBase ™ varsayımları ortadan kaldırır ve benzersiz üretim verimliliği ile karlılık sağlar.

 

Parça Özellikli Bilgi Bankası

ESPRIT Otomatik Özellik Tanıma, CNC programcılara üretkenliği arttıran hız ve doğruluk sağlayan yeni bir KnowledgeBase ™ bileşenidir. Otomatik Özellik Tanıma; cepler, yuvalar, slotlar ve delikler gibi ayrıntılara ayırma özelliğine sahiptir. Her ayrıntıda yükseklik, kalınlık, hacim ve alan gibi bilinen bir fiziksel özellik kümesi bulunur. KnowledgeBase ™ bileşeni, bu özellikleri otomatik olarak bir dükkanın standartlarına, terminolojisine ve her yapının özelliklerine dayanan parametre kutularına sınıflandırır. KnowledgeBase ™ ‘de açıklanan özellik örnekleri; büyük açık cep, M10 x 1,5 diş, ince duvar parçası yüzeyi ve O-Ring kanallarıdır. KnowledgeBase ™ ile programlamanın otomatik olarak yapıldığı net bir tanımlamadır.

 

Hesaplama Bilgi Bankası

Hesaplama Bilgi Bankası; parça işleme çevrimleri, kesici takımları, devirler, ilerlemeler ve ilgili tüm işleme parametreleri dahil olmak üzere, belirli bir özelliği takım yolu için uygun ve otomatik seçer. Böylelikle detaylı takım kontrolü ve kapsamlı hesaplama otomasyonu sağlar. Bir operasyon uygulandığında işlem adımları, özellik geometrisini ve diğer özellik karakteristiklerini içerecek şekilde otomatik olarak ayarlanır. Programcılar, Hesaplama Yöneticisi ile kolayca yeni takım yolları oluşturabilir ve mevcut takım yollu ayrıntılarını güncelleyebilir. Tüm işleme parametreleri, her bir parametrenin kaynağının ve durumunun net görsel sunumu için renk kodlu bir ekranda sunulmuştur.

 

Devir ve İlerleme Bilgi Bankası

Bir Devir ve İlerleme hesaplayıcısı parça malzemesinin sınıfına ve durumuna, kesici takım stili ve malzemesine, talaş kaldırma işlemine ve eksenel ya da radyal kesim derinliklerine dayalı olarak her işlemede en iyi kesme devir ve ilerlemeleri sunar. Devir ve İlerleme KnowledgeBase Manager, programlayıcılarına herhangi bir durum için kesme hızlarını ekleme ve güncelleme imkânı tanır. İsteğe bağlı CUTDATA ™ veritabanı, 100.000’den fazla devir ve ilerleme önerisi ile programlamayı basitleştirir.

 

 

Kesici Takım Bilgi Bankası

 

 

Kesici Takım Yöneticisi, kesin ve doğru takım seçimi için kesici takım bilgilerini yöneten etkili bir sistem sunar. Çok kullanıcılı ve güçlü olan Kesme Takım KnowledgeBase, otomatikleştirilmiş bir takım seçimi sağlamak için Hesaplama Bilgi Bankası ile birlikte çalışır ve gerektiğinde hızlı ve kolay bir şekilde erişilebilir.