İpuçları

ana sayfa > İpuçları > SolidWorks’ün Güncel Service Pack’i Nasıl İndirilir?

SolidWorks’ün Güncel Service Pack’i Nasıl İndirilir?

SolidWorks’ün güncel Service Pack’lerini indirmek için Curtomer Portal”da yer alan “Download and Update“ linkinden (https://customerportal.solidworks.com) işlem yapabildiğimiz gibi; SolidWorks’ün Yardım” (Help) menüsünde de aynı işlemleri yapabilmekteyiz. Ancak hatırlatmak gerekir ki; SolidWorks Service Pack’lerini indirebilmek için Abonelik Anlaşmasının devam etmesi gerekmektedir. SolidWorks, Service Pack indirme işleminin başında lisans numarasını ve lisansın ait olduğu ürünü kontrol eder. Bu nedenle Abonelik Anlaşması sona eren müşteriler Service Pack indirme işlemini gerçekleştiremeyecektir. SolidWorks içinden indirme işlemini yapabilmek için;
 

1.Yardım / Güncellemeleri Denetle” (Help / Check for Update) komutuna girilir.

 

2. Resimde gösterildiği gibi bilgisayarınız, SolidWorks Server’ına bağlanarak lisans numarasını kontrol edecektir. Lisans numaranız hangi ürüne ait ise, o ürün için gerekli dosyalar indirilir. (SolidWorks Professional kullanıcısı iseniz; seri numaranız baz alınarak sadece sizin için gereken modüllerin kurulum dosyaları indirilecektir.) 

3. Ardından lisansınızın Abonelik Anlaşması süresini kontrol edilerek,  lisansınızın bu güncellemeyi hak edip etmeyeceği belirlenir.

4. Eğer Abonelik Anlaşmanızın süresi dolmamış ise, çıkan son Service Pack’in bilgisi görüntülenir. Bu pencerede herhangi bir seçim yapmadan “Sonraki” butonuna tıklanarak devam edilir.

5. Yeni bir pencere açılır. Açılan pencerede Service Pack’i indirme sürecini başlatmak için gereken dosyasının, ne kadarının indirildiği gözlemlenir. 

6. Başlangıç dosyasının indirilmesi bittikten sonra otomatik olarak aşağıdaki pencere görüntülenir. Bu pencerede “Yalnızca İndir” seçeneği işaretlenmelidir. Böylece gün içinde SolidWorks’ü kullanırken aynı zamanda yeni Service Pack kurulum dosyalarını indirebilirsiniz. Bu yöntem ile kurulum dosyalarını tekrar kullanmak istediğinizde, bu dosyaları tekrar indirmeniz gerekmeyecektir.

-     Diğer seçeneklerin işaretlenmesi durumunda ise, kurulum dosyaları indirilirken bir yandan da kurulum devam edecektir. Dolayısı ile indirme sürecinde SolidWorks kullanılamayacaktır.

Not: Bu seçeneklerden Yönetim Resmi ve Sunucu Ürünleri, sadece Networks lisans kullanımlarında seçilmelidir. “Yalnızca indir” seçildikten sonra “Sonraki” butonu ile devam edilir.

7. Ardından 2. ve 3. maddelerde açıklanan seri numarası ile güncellemeler kontrol etme işlemleri tekrarlanır. 8. Güncellemeler kontrol edildikten sonra, kurulum dosyalarının kaydedileceği yeri gösteren bir pencere açılır.

8. Güncellemeler kontrol edildikten sonra, kurulum dosyalarının kaydedileceği yeri gösteren bir pencere açılır.

Bu pencerede “Değiştir” ikonuna tıkladığında aşağıdaki pencere görüntülenir. Kurulum yeri otomatik olarak Belgelerim klasörü içinde belirlenir. (Dilerseniz “Gözat” butonuna tıklayarak kayıt adresini düzenleyebilirsiniz.) – Yine bu pencerede “El ile indirme gerçekleştirin” seçilirse, SolidWorks modüllerini tek tek indirmenizi sağlayan farklı bir pencere açılacaktır. “Özete Geri Dön”ile yukarıdaki pencere tekrar görüntülenir. Bu pencereden Şimdi İndir seçilerek kurulum başlatılır.

Not: Pencerede yer alan “Tahmini indirme boyutu” kullandığınız SolidWorks ürününe göre farklı değerde görünecektir.

9. Ardından İndirme işleminin başladığını belirten aşağıdaki pencere açılır. İndirme işleminin sonuna kadar bu pencere kapatılmamalıdır.
 
 
 
10. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, klasör içindeki Setup.exe dosyasını çalıştırarak kurulumu başlatabilirsiniz.Ayrıca aynı kurulum dosyaları ile farklı bilgisayarlara da kurulum yapabilirsiniz.
yenasoft takvim There are no events to display
< tüm İpuçları