07Ara 2016

Çağla Şıkel Heykel Organizasyonu Çözüm Ortağı Yenasoft

ekran-alintisi

TEZMAKSAN’ın Çözüm Ortakları, Başarılı Bir Endüstri Şovunun Mimarı Oldu

 

TEZMAKSAN, tecrübe ve bilgi birikiminin yanı sıra özel sektörde oluşturduğu kurumlar arası işbirliği konusunda da makine sektöründe fark yaratıyor. MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı’nda gerçekleştirdiği, yüksek ses getiren Çağla Şikel Hologram Show’da; INFOTRON ve YENASOFT olmak üzere iki kadim çözüm ortağıyla çalıştı. INFOTRON, Çağla Şikel’in modellemesi (CAD); YENASOFT da modellemenin kesilmesi (CAM) hususunda TEZMAKSAN’ a gönüllü destek verdi.

 

Yenasoft Genel Müdürü Cem Şirolu

YENASOFT YAZILIM olarak, TEZMAKSAN ile uzun yıllardır partner olarak çalışıyoruz. YENASOFT YAZILIM, TEZMAKSAN’ a 5 Eksenli tezgahlar için destek veriyor. MAKTEK Avrasya Fuarı ve TEZMAKSAN 5 Eksen Günleri gibi önemli etkinliklerde, makinaların çalıştırılması hususunda yardımcı oluyoruz. Çağla Şikel Hologram Show fikri doğduğunda, modellemesi yapılan Çağla Şikel heykelinin kesim işlemi hususunda firmamızla çalışmak istediklerini belirttiler. Bizler de memnuniyetle kabul ettik. Çağla Şikel Hologram Show’da hazırlanan metal modelin, çelikten işlemi esnasında üç basamak mevcut. Bunların ilki modelleme (CAD), ikincisi işlemeye hazırlık (CAM) ve üçüncüsü makinada işleme basamakları olarak ayrılıyor.  Biz YENASOFT olarak işin ikinci kısmındaydık.

Alaşımlı özel bir çelik kullanarak bu işlemi TEZMAKSAN ile birlikte üç haftada gerçekleştirdik. Zor bir işlemdi çünkü çok karışık bir modelin çelik işlemesi takdir edersiniz ki pek de kolay olmuyor. Genel olarak yaptığımız işler de de sektördeki standartların üstündeyiz. Biz de YENASOFT olarak bu zor işlem ile farkımızı ortaya koymak istedik. Bu etkinlikten başarıyla çıkmak için program kabiliyetlerinin yanı sıra firmanın tecrübesi de büyük önem taşıyor. YENASOFT’ un 20 yıllık tecrübesi, ESPRIT Cam yazılımın gücü ve TEZMAKSAN’ ın profesyonelliğinin tezgah parkuruyla birleşmesi sonucu harika bir etkinlik ortaya çıktı.

YENASOFT YAZILIM olarak yıllar boyunca Maktek Fuarı’ nda yer aldık. Bu yıl da ziyaretçi sayımız oldukça yüksekti. 2016’da verilen ekstra emeğin karşılığını aldık ve Çağla Şıkel organizasyonu sonrasında yazılım hakkında bilgi almak isteyenleri standımızda ağırladık. Görüşmeler neticesinde güzel işbirlikleri gerçekleştirdik. Ziyaretçiler işlemedeki en ince ayrıntıları fuar ortamında yakından görerek akıllarındaki soru işaretlerine de yanıt bulmuş oldular.  2000 firma ve 4.000 kullanıcı referansı ile Türkçe imalat yazılımı olan ESPRIT, 1996’dan beri YENASOFT güvencesiyle Türkiye pazarında 2 Eksen’den 22 Eksen’e kadar Torna, 2 Eksen’den 5 Eksen Devamlı İşleme’ ye kadar Freze desteği veren en yaygın CAM yazılımı. Bu yaygın kullanıma ek olarak satış sonrası hizmet kalitesiyle de YENASOFT, partnerlerinin yanında olduğu gibi müşterilerinin de daima yanında olmaya devam ediyor.

TEZMAKSAN ile birlikte göstermiş olduğumuz emek ve yıllardır şirketlerimize duyulan güveni hissetmek ise günün sonunda duyduğumuz en büyük mutluluk oluyor.